Rok 2016

OKT17

Predstavujeme novú službu VDS

V ponuke služieb pribudla v októbri nová položka v podobe virtuálnych dedikovaných serverov (VDS). Servery na pol cesty ku cloudu ocenia hlavne administrátori.

JÚL26

Zálohovanie do cloudu

Nová služba Backup to cloud umožní spoločnostiam s vlastným virtualizovaným prostredím jednoducho zálohovať do cloudu Master Internet. Bez ohľadu na to, či pre virtualizáciu využívajú VMware alebo Hyper-V.

MAR08

Štartujeme s vývojom softvéru na zákazku

Vďaka tímu vývojárov z divízie MasterAPP rozširuje Master Internet svoje portfólio služieb o vývoj softvéru na zákazku.

JAN14

Webové stránky divízie MasterAPP

Spustili sme nové webové stránky softvérové divízie pre vývoj aplikácií MasterAPP.

JAN01

Stali sme sa členom združenia CZ.NIC

Je nám cťou oznámiť, že k dnešnému dňu sme sa stali členmi záujmového združenia CZ.NIC, konkrétne komory ISP.

Rok 2015

DEC23

Myslíme na druhé

Nielen v predvianočnom čase nám v Master Internet nie je ľahostajný osud druhých. Tento rok sme podporili nadačný fond Světluška a Asociáciu pomáhajúcu ľuďom s autizmom APLA-JM.

DEC21

Akčná ponuka výpredajových serverov

Zverejnili sme cenovo výhodnú ponuku výpredajových serverov značky HP s veľmi výhodným pomerom cena/výkon. Cena najlacnejšie zostavy začína už na 890 korunách mesačne bez DPH. Za túto sumu dostanete server siedmej generácie HP DL120 s dvojjadrovým procesorom Intel Pentium G860, 4 GB RAM, dvoma 500GB SATA diskami a technickou podporou v režime 24/7. Skladom sú aj výkonnejšie konfigurácie s 8 GB RAM alebo 4 jadrami CPU.

DEC18

Mobilné aplikácie pre zákazníkov datacentier

Vianočný darček v podobe mobilnej aplikácie Master Server Monitor si môžu teraz užiť všetci zákazníci Master Internet. Vďaka práci tímu softvérovej divízie MasterApp môžu sledovať stav svojich služieb priamo zo svojho telefónu.

NOV16

Ovládací panel ISPmanager v akcii

Zlacnili sme doplnkovú službu pre správu linuxového servera nástroj ISPmanager. V časovo obmedzenej akcii ho teraz kúpite za výhodných 90 Kč mesačne oproti pôvodnej viac ako dvojnásobnej cene.

AUG04

Pestrá letná ponuka dedikovaných serverov

Na webe Master Internet je oddnes dostupná letná ponuka dedikovaných serverov so širokou škálou možných konfigurácií. Ceny výkonných strojov štartujú na necelých štrnástich set korunách mesačne bez DPH.

JÚN19

Nové ekologické sály v Brně oficiálne otvorené

V spolupráci s dodávateľmi Dell a Intel sme tento týždeň otvorili nové ekologické dátové sály v Master DC Brno.

MÁJ18

Public cloud Master Internet získal prestížne ocenenie CIO Grand Prix

Prvý naozajstný verejný cloud na česko-slovenskom hostingovom trhu sa môže pýšiť ocenením časopisu CIO Business World - CIO Grand Prix 2015. To je udeľované výnimočným produktom a najvýznamnejším udalostiam v odbore komunikácií a moderných technológií.

MÁJ11

Vyhlásenie víťaza súťaže o najlepšiu mobilnú aplikáciu

Máte v hlave nápad na mobilnú aplikáciu? Študent Vladimír Eliáš si v novembri minulého roka povedal Áno, mám! a dnes podpísal investorskú zmluvu s prevádzkovým riaditeľom Master Internet Filipom Špačkom. Symbolicky tak prevzal výhru vo výške sto tisíc korún v hotovosti a až päť miliónov na vývoj aplikácie.

APR01

Softvérová divízia vypustila prvú mobilnú aplikáciu

Prvá mobilná aplikácia softvérové divízie Master Internet zamierila do AppStore. Aplikácia Annie Baby Monitor ušetrí rodičom nákup nových detských opatrovateliek.

MAR11

Jarná ponuka dedikovaných serverov značky Dell

S prichádzajúcou jarou sme aktualizovali zostavy dedikovaných serverov. Ponuku dedikovaných a managed serverov novo obohatili výkonné Dell servery. Akčné ceny u konfigurácie R320 so 4 jadrami a 32 GB RAM štartujú na 1990 korunách mesačne.

JAN15

Obchodným riaditeľom sa stal Petr Štěpánek

Do čela obchodníckeho tímu pražskej pobočky spoločnosti Master Internet bol menovaný doterajší manažér datacentra Master DC Praha Petr Štěpánek. Na poste obchodného riaditeľa bude Štěpánek zodpovedný za rozšírenie a koordináciu pražského obchodníckeho tímu. Medzi jeho ďalšie úlohy bude patriť upevnenie pozície na trhu a zahraničná expanzia.

Rok 2014

OKT22

Súťaž o najlepšiu mobilnú aplikáciu

Máte v hlave nápad na mobilnú aplikáciu? Vďaka inkubátoru Master Internet mu môžete vdýchnuť život. Líder v poskytovaní cloudových a datacentrových služieb Master Internet vyčlenil na vývoj a podporu najlepšej mobilnej aplikácie päť miliónov korún. Výhercovi súťaže o najinovatívnejšiu aplikáciu navyše vyplatí stotisíc v hotovosti.

OKT03

Master Internet na Dell Solutions Tour

Master Internet má za sebou účasť na prestížnej putovnej akcii spoločnosti Dell. Na Dell Solutions Tour 2014 sa po prvý raz predstavil v úlohe Preffered partnera pre oblasť cloudu.

SEP29

Dedikované servery HP teraz s iLO licenciou v cene

Master Internet mení koncepciu poskytovania dedikovaných serverov. Odo dneška ich ponúka bez záväzkov a vrátane pokročilého nástroja na monitoring a vzdialenú správu HP iLO.

SEP01

Datacentrá pokryla Wi-Fi piatej generácie

V dátových centrách Master DC Praha a Brno bola dnes spustená nová Wi-Fi sieť. Zákazníkom uľahčí prácu predovšetkým vďaka podstatne vyšším prenosovým rýchlostiam, ktoré ponúka. Prihlásenie je možné priamo z webového prehliadača po zadaní autentifikačných údajov. V prípade ťažkostí s prihlásením sú klientom plne k dispozícii pracovníci technického supportu.

AUG01

Nové výkonnejšie zostavy dedikovaných serverov

Aktualizovali sme ponuku zostáv dedikovaných serverov. Ponúkame výhradne profesionálne servery ôsmej generácie značky Hewlett-Packard. Všetky servery disponujú out-of-band iLO managementom, ktorý okrem iného umožňuje monitoring stavu hardware bez prístupu do operačného systému. Vďaka iLO môžeme v rámci služby 24 hodín denne monitorovať stav hardware aj u serverov, ktoré nie sú v našej správe. Ceny balíčkov štartujú na 2090 Kč bez DPH za mesiac vrátane vyhradenej konektivity, 8 ks IPv4 adries a rozhrania KVM over IP. Zo širokej palety balíčkov si vyberú aj tí najnáročnejší zákazníci, ktorí požadujú stroje s rýchlejšími SSD diskami Intel S3700, dvoma zdrojmi a duálnou konektivitou. Rada Intel SSD DC S3700 je nástupcom legendárnej rady Intel 710 Series. Oproti predchádzajúcej generácii ponúkajú tieto disky dvojnásobnú rýchlosť čítania a 1,5násobnú rýchlosť zápisu. Všetky zostavy sú k dispozícii aj vo variante managed serverov a je možné ich konfiguráciu ľubovoľne meniť a rozširovať o ďalšie doplnkové služby.

JÚL28

Spustenie nových webových stránok

Master Internet dnešným dňom spustil nové webové stránky, ktoré sú súčasťou kompletne nového vizuálneho štýlu spoločnosti. "Pri práci na nich sme vychádzali zo skúseností zákazníkov s pôvodnou verziou nášho webu a snažili sme sa o maximálne sprehľadnenie a zosobnenie našej prezentácie. Tiež sme chceli technicky reflektovať skutočnosť, že nám čoraz viac rastie návštevnosť z mobilných zariadení," hovorí prevádzkový riaditeľ Filip Špaček. Omladenia sa zatiaľ dočkala česká verzia webu www.master.cz, ďalšie jazykové mutácie budú nasledovať.


JÚN16

Obhájenie certifikátov ISO

Opäť po roku absolvovala spoločnosť Master Internet dozorný audit. Audit vykonala na konci minulého týždňa prestížna certifikačná spoločnosť TÜV SÜD Czech, ktorá potvrdila, že všetky procesy v Master Internet sú na úrovni normy ISO. Master Internet je teda naďalej držiteľom certifikácií ČSN EN ISO 9001:2009 a ČSN ISO/IEC 27001:2006.


APR30

Nová zelená úsporám beží v cloude

Od 1. apríla beží v cloude Master Internet kľúčová aplikácia pre príjem žiadostí dotačného programu Nová zelená úsporám. K výberu cloud hostingu sa klient priklonil s ohľadom na vysoký výkon a možnosť škálovania. Riešenie je navrhnuté tak, aby unieslo záťaž niekoľkých tisíc prístupov v jeden okamih. Aplikáciu pre Štátny fond životného prostredia vyrobila a dodala spoločnosť Neternity.cz.


FEB24

Zdokonalili sme Disaster Recovery nášho cloudu

Vykonali sme update našej cloudovej platformy a vylepšili tak jej Disaster Recovery riešenie. To slúži k ochrane všetkých zákazníkov pred neočakávaným zlyhaním primárnej infraštruktúry a je automaticky súčasťou služby cloud hostingu. K umiestneniu záložných diskových polí do rovnakej lokality, ale iné časti datacentra, sme sa rozhodli s ohľadom na čo najkratšiu dobu obnovy.


Rok 2013

OKT15

Stali sme sa prvým Preferred partnerom Dell v ČR

Česká pobočka Dell zverejnila novú stratégiu pre poskytovanie cloudu. Namiesto investície do vlastných dátových centier a vytváranie konkurencie svojej vlastnej partnerskej báze sa spoločnosť Dell rozhodla podporiť lokálnych partnerov v regiónoch. Spoločnosť Master Internet sa stala prvým tzv. Dell Preferred partnerom pre oblasť cloudu v Českej republike. Zákazníci tak už nemusia ukladať dáta v cloude za hranicami, ale môžu využiť lokálnych služieb vďaka silnému partnerstvu.


OKT02

Natáčanie filmu v Master DC Praha

V Pražskom dátovom centre sa nedávno natáčala časť záberov z komédie Maturita, ktorý mieri do kín tento rok v novembri. Režisér Maturity Tomáš Houška si vybral datacentrum Master Internet kvôli rozsiahlym a vizuálne moderným priestorom.


AUG16

Hľadáme nových kolegov

Do nášho tímu v Brne hľadáme nových kolegov na pozíciu programátor informačného systému, administrátor Linuxu a PR špecialistka. Viac o ponúkaných pozíciách TU.


JÚN04

Úspešné obhájenie certifikátov

Spoločnosť Master Internet úspešne absolvovala po roku prvý dozorný audit a potvrdila tak dodržiavanie noriem ČSN EN ISO 9001:2009 a ČSN ISO/IEC 27001:2006. Audit vykonala prestížna certifikačná spoločnosť TÜV SÜD Czech, ktorá zistila, že všetky procesy v Master Internet sú na úrovni normy ISO.


MAR12

Akčná ponuka živých serverov

Zverejnili sme časovo obmedzenú extrémne výhodnú ponuku živých serverov. Najlacnejšie tarify začínajú už na 90 Kč za mesiac. Živý server je služba prenájmu cloudového servera účtovaného podľa reálneho využitia v 20-sekundových intervaloch. Vďaka tejto našej účtovacej metóde je možné platiť server iba za to, čo pre Vás urobí.


MAR07

Výkonný firewall pre cloudhostingové služby

Novo spoločnosť Master Internet ponúka pre ochranu dát cloudhostingových služieb vysoko výkonný firewall FortiGate od spoločnosti Fortinet. Firewally FortiGate majú plnú podporu protokolu IPv6 a podporujú transparentné alebo routed mód. Vlastná konfigurácia firewallu prebieha pomocou prehľadného web rozhrania, popr. CLI. Hostovaný firewall má stále aktuálnu databázu signatúr pre Antivirus a IPS.


FEB25

Získali sme hostingovú kompetenciu Microsoft

Microsoft uznáva hostingovú kvalifikáciu Silver partnera Master Internet. V prípade spolupráce s nami máte teraz istotu našej odbornosti: iba najlepších 5 % partnerov Microsoftu získalo odbornú kompetenciu. V rámci získania hostingovej kompetencie sme vyhoveli rozsiahlym technologickým požiadavkám a preukázali sme odbornosť splnením prísnych skúšok, ktoré vyvrcholili certifikačným procesom spoločnosti Microsoft.


JAN14

MasterCloud s novými Intel Xeon E5-2660 procesormi

Rozšírili sme náš MasterCloud o servery s novými Intel Xeon E5-2660 procesormi. Naša ponuka cloud hostingu teraz obsahuje obe platformy - AMD i Intel. Novo nasadené Intel procesory generácie Xeon E5-2660 našim zákazníkom výrazne urýchli beh jednovláknových aplikácií.


Rok 2012

DEC27

Rozšírenie Master Cloud + Site Recovery

Dokončili sme rozsiahly update našej cloudovej platformy v Brne (navýšenie výkonu a rozšírenie dátového priestoru o desiatky terabajtov). S tým súvisí aj novo ponúkaná technológia Site Recovery, ktorá poskytuje zákazníkom plnú zálohu celého projektu v inom meste pre prípad fatálneho výpadku v primárnej lokalite.


OKT24

Nová generácia HP dedikovaných serverov

Master Internet obohatil hostingový trh ôsmou generáciou dedikovaných HP serverov. Vlajkovou loďou novej ponuky je veľmi bohatá konfigurácia HP Proliant 320e za akčných 2222 korún mesačne.


SEP27

Nový bankový účet

Našich zákazníkov informujeme o novom účte pre úhradu faktúr za služby, ktoré poskytujeme. Zmena je relevantná pre zákazníkov, ktorí doteraz platili v mene CZK na účet banky Fio. GE Money Bank, a.s. 713864001/0600


SEP12

Nová služba – Živý server

Uverejnili sme nový produkt Živý server. Ide o prenájom cloudového servera účtovaného podľa reálneho využitia v 20-sekundových intervaloch. Táto varianta je výhodná najmä pre prevádzkovateľov služieb, ktorí trpia na pravidelné výrazné výkyvy v zaťažení ich serverov – e-shopy, microsity, na ktorých beží rozhlasová a televízna reklama, stránky aktívne propagované na sociálnych sieťach, a pod.


AUG06

Zľavnená ponuka virtuálnych serverov

Master Internet výrazne zlacnel všetky tarify virtuálnych serverov. Najlacnejšie tarify VPS teraz začínajú na 320 korunách. U prenájmu VPS zákazník môže so serverom pracovať, ako by bol vyhradený iba pre neho, aj keď v praxi sú HW prostriedky zdieľané. Platí však, že Master Internet u každého VPS garantuje procesorový výkon, vyhradenú operačnú pamäť a diskový priestor.


MÁJ10

Získali sme certifikát ISO 9001 a ISO 27000

Spoločnosť Master Internet získala certifikát ČSN EN ISO 9001:2009 a ČSN ISO/IEC 27001:2006. Rozsiahly audit spoločnosti vykonala prestížna certifikačná spoločnosť TÜV SÜD Czech, ktorá zistila, že všetky procesy v Master Internet sú na úrovni normy ISO. Získaním týchto certifikátov spoločnosť potvrdila nadštandardnú úroveň svojich služieb.


MÁJ02

Dokončili sme certifikačný audit

Dnešným dňom sme úspešne absolvovali záverečný certifikačný audit implementácie noriem ČSN EN ISO 9001:2009 a ČSN ISO/IEC 27001:2006. Spoločnosť Master Internet týmto vstupuje medzi jedných z mála poskytovateľov serverhostingu v Českej republike, ktorí spĺňajú tento prísny medzinárodný štandard managementu bezpečnosti informácií.


JAN10

Master Internet dodáva hostingové služby pre zákazníkov T-Mobile Czech Republic a.s.

Spoločnosť T-Mobile Czech Republic spustila do plnej prevádzky svoju komplexnú ponuku hostingových služieb. Subdodávateľom je spoločnosť Master Internet, ktorá vyhrala rozsiahle výberové konanie a následne viac ako rok s T-mobile spolupracovala na implementácii a vzájomnej integrácii informačných systémov.


JAN04

Zníženie cien cloudhostingu

Na základe rastúceho objemu poskytovaných služieb na našej cloudovej platforme sme znížili naše ceny. Pre novú ponuku cloudhostingu kliknite tu.


Rok 2011

NOV31

Rekonštrukcia a rozšírenie energocetra Master DC Brno

Dnes sme zdarne dokončili rozsiahlu rekonštrukciu a rozšírenie energocentra Master DC Brno. Došlo ku kompletnej prestavbe VN časti, vybudovaniu novej sekcie trafostanice, inštaláciu ďalšieho transformátora o výkone 1 MW a nových rozvádzačov NN s moderným systémom istiacich prvkov. Spomínané úpravy sú základom pre ďalšie plánované rozšírenia brnenského datacentra.


OKT24

Upgrade cloud platformy na vSphere 5

Počas dneška sme dokončili upgrade našej cloud platformy na vSphere 5. Znamená to definitívnu voľnosť vo výkone a kapacite ponúkaných VM (Virtual Machine). Teoretický limit na jeden cloud server aktuálne činí 32 jadier a 1 TB RAM. Upgrade bol bez výpadkov pre existujúcich zákazníkov. Takisto zákazníkom nášho cloudu novo poskytujeme virtuálny stavový firewall vShield Zones.


OKT05

Nová hostingová služba

V minulých mesiacoch sme sputili novú hostingovú službu využívajúcu najprogresívnejšiu formu virtualizácie – cloud. Cloudhosting je prenájom virtuálneho dedikovaného servera na platforme s vysokou dostupnosťou a možnosťou flexibilného rastu. V rámci akcie spustenia novej služby sme pre nových a existujúcich zákazníkov pripravili špeciálnu ponuku základného cloud balíčku - cloudhosting na prvé 3 mesiace s 90% zľavou.


JÚN29

Nové HP zostavy dedikovaných serverov

Zverejnili sme naše nové HP zostavy dedikovaných serverov. Cenová ponuka začína u HP ProLiant DL120 G7 na atraktívnych 2185,- za mesiac bez DPH. Od HP je v ponuke tiež rada Proliant DL160 G6. Predvolené servery majú rozmanité konfigurácie od SATA diskov o kapacite 250 GB po rýchle SAS disky 600 GB vrátane HW RAID. Hot swap technológia umožňuje prípadnú výmenu disku bez akéhokoľvek prerušenia behu stroja.


MÁJ31

Zavádzanie ISO 9001 a ISO/IEC 27001

Vstúpili sme do procesu zavádzania systému managementu kvality podľa ČSN EN ISO 9001:2009 a bezpečnosti informácií podľa ISO/IEC 27001:2005, odborné prípravy dokumentácie a predcertifikačného auditu.


APR20

Nová služba MasterDisk

MasterDISK - zálohovanie a archivácia

Dnešným dňom spúšťame našu novú službu MasterDISK. MasterDISK je moderný produkt pre zálohovanie, archiváciu a zdieľanie dát. Jedná sa o zdieľané dátové úložisko, ktoré je prístupné cez webové rozhranie alebo ho možno namapovať ako virtuálny disk v systéme. Súčasťou služby je správa užívateľov a skupín vrátane nastavenia práv k jednotlivým zložkám. Samozrejmosťou je garancia dostupnosti služby. Pre viac informácií viď www.masterdisk.sk.


JAN19

Dátový tok našej siete

Celkový dátový tok našej siete presiahol hranicu 40 Gbps.


JAN14

Nové webové stránky Master Internet

Dnešným dňom sme spustili našu novú webovú prezentáciu. Veríme, že s ňou budete spokojní, event. pripomienky smerujte na adresu webmaster@master.cz


Správne miesto pre vaše dáta

NAŠE DATACENTRÁ NÁJDETE V PRAHE AJ V BRNE