2.10.2013

V Pražskom dátovom centre sa nedávno natáčala časť záberov z komédie Maturita, ktorý mieri do kín tento rok v novembri. Režisér Maturity Tomáš Houška si vybral datacentrum Master Internet kvôli rozsiahlym a vizuálne moderným priestorom.
Ako šlo natáčanie? Jednoduché to nebolo

Dátové centrá majú poriadok a prísne bezpečnostné podmienky. "Okrem toho, že nás niekto stále strážil na mieste, tak si myslím, že je celá scéna natočená asi na dvanástich bezpečnostných kamerách," smeje sa Houška. Kto nikdy nebol v datacentre, je tiež zvyčajne prekvapený obrovským hlukom z vetrákov a klimatizácií, ktoré udržujú konštantnú teplotu a vlhkosť, takže si človek pripadá ako na letisku. Natáčať zvuk sa tam prakticky nedá. "To je síce pravda," priznáva Houška, chváli však druhú stranu mince: "myslím ale, že nakoniec filmári boli radi, keď sa mohli schovať pred horúčavou – natáčali sme v lete, a keď sa k júlovému slniečku pripočítajú filmová svetla, tak sme mali v obvyklých interiéroch peknú saunu, čo v datacentre našťastie neplatilo."

Prečo Master DC Praha?

Režisér si pre natáčanie vybral Master DC Praha, pretože sa mu páčila veľkosť priestor aj technické zázemie. "Toto datacentrum patrí k najväčším v Českej republike a dýcha tu high-tech atmosféra," pochvaľuje si Houška a dodáva: "pre filmárov bolo dôležité, že sa sem pohodlne vošli s celým štábom aj technikou, a že mohli točiť aj v kanceláriách nad datacentrom"

.

Správne miesto pre vaše dáta

NAŠE DATACENTRÁ NÁJDETE V PRAHE AJ V BRNE