15.10.2013

Česká pobočka Dell zverejnila novú stratégiu pre poskytovanie cloudu. Namiesto investície do vlastných dátových centier a vytváranie konkurencie svojej vlastnej partnerskej báze sa spoločnosť Dell rozhodla podporiť lokálnych partnerov v regiónoch. Spoločnosť Master Internet sa stala prvým tzv. Dell Preferred partnerom pre oblasť cloudu v Českej republike. Zákazníci tak už nemusia ukladať dáta v cloude za hranicami, ale môžu využiť lokálnych služieb vďaka silnému partnerstvu.

“Máme výborné technológie pre výstavbu privátnych aj verejných cloudov, preto sme sa rozhodli využiť ich u našich partnerov na podporu ich vlastných cloudov. Zákazníci verejného cloudu sa často zaujímajú, kde sú dáta umiestnené, a je preto veľmi dôležité podporiť lokálnych partnerov a ich kredibilitu,” hovorí Ondřej Bačina, Enterprise Brand Manager českého zastúpenia Dell.

Veľkí hráči na lokálnom trhu môžu vďaka symbióze nového partnerstva využívať cloudových služieb s úložiskom v Českej republike. Aktuálne rastúcim trendom je dopyt cloudových riešení spolu s ďalšími dátovými službami. Pre vybudovanie vlastného dátového centra nemajú firmy však dostatok zdrojov, alebo by takéto vlastné dátové centrum nebolo dostatočne efektívne. Donedávna Dell ponúkal cloudové služby vlastného dátového centra umiestneného vo Veľkej Británii, ktoré pre české pomery nebolo plne vyhovujúce. Zákazníci, ktorí vyžadujú české služby, vďaka uzavretému partnerstvu medzi spoločnosťou Dell a Master Internet, tak majú k dispozícii ponuku cloudových služieb pri dostupných cenách a s českým zázemím.

“Dell nám pomáhal už od našich začiatkov a sme s touto technológiou veľmi spokojní. Aj preto máme na Dellu postavený náš Cloud: Servery PowerEdge, storage EqualLogic, Networking PowerConnect. Keď za nami Dell prišiel s ponukou budúcej spolupráce, bol to pre nás prirodzený vývoj nášho partnerstva,” hovorí Filip Špaček, COO, Master Internet.

Výsledkom vzájomnej spolupráce je hlavne nastavenie výhodnejších cien pre zákazníkov aj partnerov Dellu a vzájomný co-marketing. Česká republika sa navyše týmto partnerstvom zaradila medzi jednu z mála pobočiek v Európe, ktorej sa podarilo uzavrieť spoluprácu v oblasti poskytovania cloudových služieb pre lokálnych partnerov.

“Teší ma, že Česká republika je opäť na špičke EMEA regiónu, pretože sme jedna z prvých pobočiek, ktorá takéto partnerstvo uzavrela,” komentuje situáciu Jiří Kysela, generálny riaditeľ Dell Česká republika.

Správne miesto pre vaše dáta

NAŠE DATACENTRÁ NÁJDETE V PRAHE AJ V BRNE