24.10.2012

Master Internet obohatil hostingový trh ôsmou generáciou dedikovaných HP serverov. Vlajkovou loďou novej ponuky je veľmi bohatá konfigurácia HP Proliant 320e za akčných 2222 korún mesačne.

Nová generácia Gen8 HP serverov

Novo zverejnená ponuka dedikovaných serverov je kompletne postavená na HP Gen8, ktorá prináša celý rad zásadných vylepšení. U tejto generácie je totiž po prvýkrát nasadená 22nm mikroarchitektúra Ivy Bridge, ktorá umožňuje efektívnejšie turbo boost (automatické pretaktovanie) a zároveň má podstatne nižšiu spotrebu energie. U všetkých zostáv používame DDR3 pamäte na frekvencii 1600 MHz. V kombinácii so spomínanými Ivy Bridge procesormi tak poskytuje takmer dvojnásobný výkon na jednotku spotreby pri prevádzke servera. Nová generácia HP serverov tiež ponúka zdokonalené funkcie pre správu serverov z ľubovoľného miesta iLOv4, ktoré poslúži ako komfortná náhrada za KVM over IP bez nutnosti fyzického pripájania. Vylepšené iLO teraz umožňuje zákazníkovi kompletný dohľad a konfiguráciu hardware vrátane RAID.

Zostava s drviacim pomerom výkon cena

Akčná zostava je osadená výkonným procesorom Intel Xeon E3-1220 v2 (Ivy Bridge) s frekvenciou 3.1GHz a 8 GB RAM pracujúci na frekvencii 1600 MHz. Server disponuje celkom 1 TB diskovej kapacity (2x500 GB - typicky zrkadlený v RAID 1) s vylepšenou Hot swap technológiou, ktorá umožňuje výmenu disku bez akéhokoľvek prerušenia behu stroja. V cene servera je navyše celý rad užitočných doplnkových služieb.

Čo všetko obsahuje dedikovaný server za 2222 CZK

Prenájom servera je len základná súčasť celej služby. V rámci spomínaného tarifu je navyše priestor pre zálohovanie dát, ovládací panel pre správu prevádzkovaných projektov, služba externého monitoringu dostupnosti serverových služieb a pripojenia na dve nezávislé vetvy konektivity. Všetky menované súčasti akčnej ponuky sú v rámci agresívnej ceny 2222 korún bez DPH. Master Internet u tejto výnimočnej zostavy chce vyjsť v ústrety aj zákazníkom, ktorí potrebujú základnú správu servera a pridáva k službe mesačne hodinu práce profesionálnych administrátorov podľa priania zákazníka - čo je zaujímavý medzikrok medzi dedikovaným a managed serverom.

Správne miesto pre vaše dáta

NAŠE DATACENTRÁ NÁJDETE V PRAHE AJ V BRNE