29.09.2014

Master Internet mení koncepciu poskytovania dedikovaných serverov. Odo dneška ich ponúka bez záväzkov a vrátane pokročilého nástroja na monitoring a vzdialenú správu HP iLO.

Master Internet prichádza s úplne novou koncepciou predaja serverov s mocným nástrojom pre ich správu v cene. „Snažíme sa zákazníkom ponúkať to najlepšie, čo aktuálny vývoj umožňuje,“ zdôvodňuje interné rozhodnutie prevádzkový riaditeľ spoločnosti Filip Špaček. Chváli tiež funkcionality HP iLO a prvenstvo Mastera v jeho poskytovaní bez príplatku. „V Česku sme zatiaľ jediní, ktorí poskytujú pridanú hodnotu v podobe takto silného nástroja priamo v cene služby,“ hovorí Špaček.

Ako sa s iLOv4 pracuje?

Dohľadová karta HP iLO permanentne monitoruje a zaznamenáva stav servera. „V rozhraní je dostupné tiež KVM a remote media, ktoré výborne fungujú aj na mobilných zariadeniach,“ oceňuje riešenie technický riaditeľ Master Internet Martin Žídek.


Zaujali vás funkcionality iLO? Neváhajte, ponuka dedikovaných serverov s licenciami v cene je časovo obmedzená.

Chytrý administrátor aneb iLO v skratke

Hlavnou výhodou iLO je fakt, že umožňuje monitoring bez prístupu do operačného systému a to vrátane RAID radiča. „Z pokročilých funkcií stojí za zmienku power capping alebo integrácia Active Directory a LDAP autentifikácia,“ vypočítava Žídek prínosy licencií.

  • Out-of-band management s vlastným ethernetovým portom
  • Permanentný aktívny monitoring bez prístupu do OS
  • Celkom sleduje viac ako 1600 systémových parametrov
  • Integrovaná konzola KVM pre vzdialenú správu vr. virtuálnych médií
  • Prístup aj cez mobilnú aplikáciu dostupnú pre iOS aj Android zadarmo
  • E-mail alerting v prípade nezvyklých situácií
  • V Advanced verzii aj power capping alebo Active Directory, LDAP či Kerberos autentifikácia
  • Essentials licencia pre servery na HP DL320e Gen8 teraz v cene
  • Advanced licencia pre servery na HP DL360p Gen8 teraz v cene

Špičkové servery HP ProLiant, teraz bez záväzkov

Master Internet vsádza na servery ôsmej generácie značky HP vybavené procesormi zo serverovej rady Intel Xeon. Inovovaná rada zvláda vďaka 22nm architektúre a 3D tranzistorom nepretržitú záťaž pri permanentnom chode. Master Internet navyše vychádza v ústrety zákazníkom, ktorí k štartu svojho businessu vyžadujú špičkový server s minimálnymi vstupnými nákladmi. „Vypočuli sme volanie po možnosti zaobstarania servera bez nutnosti uviazať sa poskytovateľovi na určité časové obdobie. Dedikované servery teda aktuálne ponúkame bez záväzku,“ dodávay Špaček.

Čo všetko obsahuje akčný balíček?

Akčná zostava HP DL 320e je osadená procesorom Intel Xeon E3 1220v2 s frekvenciou 3,1 Ghz a 8 GB RAM. Hot swap technológia umožňuje výmenu disku za behu a k dispozícii je celkom 1 TB (2x500 GB) diskovej kapacity. Okrem prenájmu je súčasťou balíčka aj Essentials licencia HP iLO4 vrátane funkcie KVM, duálna konektivita z dvoch nezávislých liniek a 100GB priestor pre privátne zálohovanie dát.

Správne miesto pre vaše dáta

NAŠE DATACENTRÁ NÁJDETE V PRAHE AJ V BRNE