Správne miesto pre vaše dáta

Datacentrá MasterDC sú moderné a bezpečné dátové centrá, ktoré si nenechávame stavať na kľúč, ale sami ich budujeme a vybavujeme osvedčenými technológiami. Samozrejmosťou je vstup cez kódové dvere a protipožiarna ochrana v podobe plynového hasenia. Priestory datacentra sú monitorované a všetko dianie zaznamenávajú bezpečnostné kamery.

Chladiaci systém

V Master DC používame kompresorové chladenie s niekoľkými nezávislými chladiacimi okruhmi , všetko v zapojení minimálne N+1. Teplotu permanentne monitorujeme desiatkami teplotných čidiel napojenými na náš centrálny monitorovací systém.

Vďaka freecoolingu môžeme k ochladeniu datacentra využívať aj nízkych vonkajších teplôt. Tento moderný spôsob chladenia dosahuje maximálnej efektivity za rádovo nižšej spotreby elektrickej energie. Namiesto kompresorového okruhu je v klimatizačných jednotkách používaný glykolový výmenník. Pre prípady extrémnej záťaže máme datacentrá vybavené rozvodmi pre pripojenie prichlazovacích jednotiek a chladených rackových skríň.

K správnemu prúdeniu vzduchu v serverovniach prispievajú aj studené a teplé uličky . Chladný vzduch je rovnomerne distribuovaný zdvojenou podlahou k rackovým skriniam z prednej strany a ohriaty servermi potom zozadu nasávaný späť do klimatizácie. Aby sa chladný a ohriaty vzduch nemiešali, sú studené uličky zakrytované a dokonale oddelené od tých teplých.

Konektivita

Konektivitu zaisťuje niekoľko nezávislých prívodov optických vlákien. K poskytovaným službám dodávame zásadne neagregované vyhradené linky na portoch 100 Mbps, 1 Gbps alebo 10 Gbps.

VIAC O SIETI

Energocentrum

Pred výpadkami elektrického prúdu sú datacentrá chránená transformátory zálohovanými niekoľkými zdrojmi elektrickej energie. Plnú zálohu zaisťujú paralelne alebo sériovo zapojené UPS jednotky so samostatnými batériovými modulmi. Pre preklenutie dlhšieho výpadku disponujeme dieselovými motorgenerátormi , ktoré bez tankovania pobežia vždy minimálne 24 hodín. K zapojeniu viacerých diesel agregátov a synchronizáciu ich prevádzky používame automatický záťažový prenosový switch.

Zabezpečenie

Dianie v datacentrách predovšetkým starostlivo monitorujeme a evidujeme. Nonstop je prítomná fyzická ostraha budovy a náš support team. Vstup cez kódové dvere je umožnený len zákazníkom, ktorí preukážu svoju totožnosť. Pohyb osôb po datacentre je potom ďalej monitorovaný a nahrávaný bezpečnostnými kamerami. Datacentrum je vybavené aj protipožiarnym systémom plynového hasenia. Ekologický plyn FM 200 je úplne neškodný a šetrný ako k životnému prostrediu, tak k serverom.

Unikátne rackové skrine

Obe datacentrá MasterDC disponujú najmodernejšími rackovými skriňami TS IT značky Rittal. Najvyššie skrine na českom serverhostingovom trhu o objeme 47 U a rozmeroch 600 x 1000 x 2200 mm umožňujú pohodlnú montáž vďaka novej a časovo úspornej zaklapávacej technológii Snap-In . Bez použitia nástrojov možno pred umiestnením prvého zariadenia ľahko zmeniť rozostup medzi prednými a zadnými nosníky jednoduchým posunutím. Na požiadanie zabezpečíme akýkoľvek iný rozmer, najmä pre hlbšie a širšie servery alebo štvrtinové racky s objemom 10 U.

Správne miesto pre vaše dáta

NAŠE DATACENTRÁ NÁJDETE V PRAHE AJ V BRNE