Podpora:   Praha 777 919 485 | Brno 777 919 484

Clusterové riešenia

Clusterové riešenia - rack
Ako komplexnejšíu formu serverhostingu ponúkame clusterové riešenia, ktoré pozostávajú z prenájmu viacerých serverov a ďalších technológií prepojených v sieti. Túto službu typicky navrhujeme zákazníkom, ktorí pre svoj projekt vyžadujú extrémnu dostupnosť a výkon.

Typickou súčasťou služby je load balancing, ktorý distribuuje záťaž podľa kapacity na jednotlivé servery, na ktoré sa replikujú identické dáta. Toto riešenie zároveň zaisťuje nepretržitý beh služby aj pri výpadku serveru napríklad z dôvodu hardwarovej závady. Tu sú výhodou geografické možnosti našej spoločnosti, pretože môžeme ponúknuť využitie profesionálnych dátových centier v rôznych lokalitách (Praha, Brno), ktoré sú vzájomne prepojené vysokokapacitnými multi GE optickými trasami. Cluster sa navonok javia ako jeden vysoko výkonný a spoľahlivý server.


Clusterové riešenia sú veľmi individuálnou službou, preto prosím kontaktujte naše obchodné oddelenie so špecifikáciou projektu a vyžiadejte si analýzu a návrh riešenia.

Prípadová štúdia Kasa.cz

Internetový obchod KASA.cz prevádzkuje internetový obchod s rozsiahlym sortimentom a vysokou návštevnosťou. Prechod serverov Kasa.cz k Master Internet umožnil implementovať nové funkcie a podstatne zvýšil dostupnosť serverov.

Prípadová štúdia Oxyonline

Rackhousingový program pre firmu oXy Online s.r.o. Súčasťou programu zostaveného na mieru je umiestnenie serverov v dvoch lokalitách, v Prahe a v Brne, ich prepojenie priamou linkou a technická podpora v režime 24/7.
Prezrite si


Server hosting

Prezrite si našu ponuku server hostingových programov. Ponúkame Server hosting v modernom novo vybudovanom datacentre. Server hosting teraz už od € 88 bez DPH.

www.masterdc.sk/server-hosting/